------ R E K L A M A ------

CB Radio - mieć czy nie mieć ? Oto jest pytanie.

Przeciętnemu człowiekowi CB Radio kojarzy się zwykle z długimi antenami na samochodach, ciężarówkami i ich kierowcami toczącymi ze sobą rozmowy przez radio. Tyle stereotyp. Tymczasem CB Radio jest w samochodzie bardzo przydatne...na pewno bardziej niż np. gaśnica, którą przecież ma każdy. Czy CB jest trudne ? Czy jest drogie ? Odpowiadamy na często zadawane pytania.

 


Jaki jest koszt założenia CB Radio ?

 Koszt zakupu średniej klasy CB Radio wraz z anteną na podstawie magnesowej to ok. 250 - 350 złotych. Przy założeniu, że zainstalujemy je sobie sami (co jest bardzo proste), należy tylko doliczyć koszt strojenia anteny w serwisie : ok. 20 - 50zł.

 

 Czy będę umiał założyć sobie CB Radio ?

Instalacja CB Radio jest bardzo prosta. Polega na zamontowaniu radia w samochodzie, zamontowaniu anteny (np. na podstawie magnesowej), podłączeniu zasilania (np. z gniazda zapalniczki) oraz anteny. W razie problemów można skorzystać z pomocy serwisu CB.

 

Nie chcę wiercić żadnych otworów w samochodzie. Czy można zainstalować CB Radio bez wiercenia dziur ?

Tak, oczywiście jest to możliwe. Istnieje duży wybór anten na podstawie magnesowej. Kabel antenowy mieści się pod uszczelkami bez żadnych przeróbek. Samo CB Radio można umieścić w schowku, między siedzeniami, w kieszeni drzwi lub w miejscu przeznaczonym na radioodbiornik. Alternatywą do otworów i wkrętów są  taśmy samoprzylepne lub bardzo wytrzymałe rzepy dostępne np. w marketach budowlanych.

 

 Jeżdzę mało i główne po mieście. Czy potrzebne mi CB Radio ?

Jak najbardziej tak. CB radio informuje nie tylko o patrolach Policji, lecz także pomaga omijać korki, zamknięte ulice i inne utrudnienia. Uprzejmy "sąsiad" z samochodu obok podpowie, że nie działa nam z tyłu  żarówka albo właśnie robi się "kapieć". Nigdy nie wiadomo kiedy przyda się CB radio. Właśnie dlatego warto mieć je zawsze włączone w samochodzie.

 

Przeszkadzają mi wulgaryzmy na kanale 19.

Niestety zdarzają się niekulturalne zachowania. Im jednak więcej uprzejmych użytkowników CB, tym zachowania te będą bardziej marginalne. Dlatego warto używać CB w sposób zawsze kulturalny, zgodnie z zasadą "jak ja tobie, tak ty mnie".

 

Używam nawigacji GPS. Zawsze pomoże mi znaleźć drogę. Nie potrzebuję CB radio.

Nawigacja GPS jest bardzo przydatnym urządzeniem, jednak nie zastępuje CB Radio. To drugie udostępnia najbardziej aktualne informacje o tym co się dzieje na drodze a ponadto zapewnia komunikację z innymi kierowcami. Żadna nawigacja nie przekaże nam tak aktualnych informacji jak kierowca jadący z naprzeciwka.

 

Kiedy prowadzę samochód, skupiam się na drodze. Czy CB Radio nie będzie mnie rozpraszać ?

Używanie CB Radio wymaga przyzwyczajenia. Po pewnym czasie włączenie radia po uruchomieniu samochodu staje się odruchem - jak włączenie świateł. Z eteru płynie sporo przydatnych informacji i wkrótce przyzwyczajony do CB kierowca nie wyobraża sobie jeżdżenia bez niego.

By: Joomla Free Templates